
Tökéletes mosoly, hibátlan fogsor.
Személyre szabott fogszabályozási megoldásainkkal nemcsak esztétikus, hanem egészséges mosolyt is biztosítunk. Korszerű, láthatatlan és kényelmes kezeléseinkkel bármely életkorban elérheti a tökéletes fogsort.
Fogszabályzásról röviden
Miért fontos a fogszabályozás?
Javítja a fogak egészségét
A fogszabályozás segít a fogak megfelelő tisztításában, csökkentve a fogszuvasodás és az ínybetegségek kialakulásának esélyét.
Esztétikus megjelenést biztosít
A szabályos fogak harmonikus megjelenést nyújtanak, nagyban növelve az önbizalmat és javítva az arc összhatását.
Korrigálja a beszédhibákat
A rossz fogállás bizonyos esetekben beszédhibákat okozhat, melyeket a fogszabályozás képes javítani.





A fogszabályozásról
A fogszabályozás nem más, mint a fogak és állcsontok helyzeti rendellenességeinek korrigálásával foglalkozó tudományág. A cél nemcsak a szabályos és esztétikus fogsor kialakítása, hanem a felső és alsó állcsont egymáshoz viszonyított helyzetének megfelelő beállítása is.
Ez azért fontos, mert a rosszul érintkező fogsor:
- a paradontin túlterheléséhez vezet, amely a fogak idő előtti elvesztését okozhatja,
- beszédzavarokat és rágási nehézségeket okozhat,
- állkapocsízületi panaszokat (fájdalom, kattogás) okozhat.
A fogszabályozás menete
Az első két konzultáción felmérjük az igényeket, megnézzük, hogy orvosilag vagy esztétikailag indokolt-e a fogszabályozás. Fényképeket és lenyomatokat készítünk, ezek alapján a Dentyst fogorvosai elkészítik a kezelési tervet. A pácienssel együtt átbeszéljük a folyamokat és elkezdjük a kezelést. Amennyiben szükséges a rossz fogakat betömjük, a fogköveket eltávolítjuk. A ragasztás előtt minden páciensünk tájékoztatást kap a szövődményekről és mellékhatásokról. 4-6 hetente ellenőrizzük a felhelyezett fogszabályzót, amennyiben szükséges cseréljük az ívet, rugót, gumiláncot. Minden alkalommal fényképet készítünk az aktuális állapotról, melyek a dokumentáció részét képezik. A fogszabályzó eltávolítását megelőzően kontroll röntgent készítünk, kiértékeljük a fogak helyzetét, végül eltávolítjuk a fogszabályzót.
Előfordulhat, hogy a fogszabályozás miatt szükség lehet további szakember bevonására, pl. logopédus, parodontológus, fül-orr-gégész stb., amennyiben szükségét látjuk, erre javaslatot teszünk.
Milyen fajta fogszabályozó módszerek érhetőek el győri fogászati rendelőnkben?

Kivehető fogszabályozók
A kivehető fogszabályozók lehetővé teszik, hogy a páciens saját maga vegye ki és helyezze vissza a készüléket.
Ezek főként enyhébb fogelmozdulások korrigálására alkalmasak, és általában gyermekeknél alkalmazzák őket.
A kivehetőség előnye, hogy evéskor és tisztításkor eltávolítható, így kényelmesebb a viselése.
Rögzített fém fogszabályozók
A hagyományos rögzített fém fogszabályozók tartós fém fogszabályozó konzolokat és íveket használnak, amelyek pontos és megbízható fogmozgatást biztosítanak.
Ezek a készülékek folyamatos korrekciót végeznek, és általában az egyik leghatékonyabb megoldásnak számítanak komplex fogazati problémák esetén.
Bár látványosabbak, a fém fogszabályozók árban kedvezőbbek lehetnek.


Rögzített esztétikai fogszabályozók
Az esztétikai rögzített fogszabályozók ugyanolyan hatékonyak, mint a fém változatok, de porcelán vagy kerámia anyaguknak köszönhetően sokkal kevésbé feltűnőek.
Ezek a fogszabályozók hasonlóan működnek a fém készülékekhez, de szinte beleolvadnak a fogak színébe.
Ez a megoldás népszerű azok körében, akik diszkrétebb kezelést keresnek.
Önligírozó fogszabályozók
Az önligírozó fogszabályozók speciális zárakkal rendelkeznek, amelyek rugalmasabban tartják a fogszabályozó íveket a fogakon, így nincs szükség a hagyományos gumiligatúrákra.
Ennek köszönhetően a kezelés gyorsabb lehet, és a készülék tisztán tartása is könnyebb.
Ez a típus gyakran kényelmesebb, mivel kisebb nyomást gyakorol a fogakra.


Rögzített esztétikus önligírozó készülék
ClearCorrect láthatatlan fogszabályozó készülék
A ClearCorrect egy láthatatlan, átlátszó sínrendszer, amely kivehető, így nagy szabadságot biztosít viselőjének.
Ezt a rendszert speciális, egyedi sínpárok készítésével állítják elő, amelyek fokozatosan igazítják a fogakat a kívánt pozícióba.
Ideális azoknak, akik diszkrét és kényelmes megoldást keresnek a fogazatuk korrigálására.

A fogszabályozás menete
1
Állapotfelmérés, kezelési terv
2
A fogak előkészítése
3
A fogszabályzó felhelyezése
4
Folyamatos kontroll és igazítás
5
Fogszabályzó eltávolítása
6
Retenció
Gyakran felmerülő kérdések
Mennyi ideig tart a fogszabályozás kezelése?
A fogszabályozás időtartama általában 12-24 hónap között mozog, de ez függ a fogak állapotától és a kezelési tervtől. Komplexebb esetek hosszabb időt vehetnek igénybe, míg egyszerűbb elmozdulások gyorsabban korrigálhatók.
Milyen életkorban érdemes fogszabályzót viselni?
A fogszabályozás minden életkorban elvégezhető, gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt. Bár a serdülőkori kezelés a leggyakoribb, a felnőttkori fogszabályozás is egyre népszerűbb, köszönhetően az esztétikus, láthatatlan megoldásoknak.
Fájdalmas-e a fogszabályozás viselése?
A fogszabályzó felhelyezése nem fájdalmas, de az első néhány napban előfordulhat érzékenység vagy kellemetlenség, ahogy a fogak elkezdenek mozogni. Ez az érzés általában néhány nap alatt elmúlik, és szükség esetén enyhe fájdalomcsillapítók is segíthetnek.
Látható-e a fogszabályzó viselése?
A hagyományos fém fogszabályozók láthatóak, de ma már elérhetők esztétikus, átlátszó fogszabályozók is, mint a porcelán fogszabályozók vagy a láthatatlan, aligneres megoldások. Ezek lehetővé teszik a diszkrétebb kezelést, különösen felnőttek számára.
Hogyan befolyásolja a fogszabályozó az étkezést?
Bizonyos ételeket, mint például a ragacsos, kemény ételeket, érdemes elkerülni, mert károsíthatják a fogszabályozót. Az étkezés megváltoztatása minimális, és a legtöbb kedvenc étel továbbra is fogyasztható némi odafigyeléssel.
Milyen gyakran kell visszajárni ellenőrzésre?
A rendszeres ellenőrzések 4-6 hetente esedékesek, ahol a fogszabályzó finomhangolását végzi el a szakember. Ezek az ellenőrzések fontosak a kezelés előrehaladásának nyomon követéséhez és a szükséges beállítások elvégzéséhez.
Milyen ápolást igényel a fogszabályozó viselése?
A fogszabályozó viselése fokozott odafigyelést igényel a szájhigiéniában. Speciális fogkefék, fogköztisztító kefék és szájvizek segítenek abban, hogy a fogak tiszták maradjanak, és elkerülhető legyen a lepedékképződés és az ínygyulladás.
Mennyi ideig kell retenciós készüléket viselni a fogszabályozás után?
A fogszabályzó eltávolítása után retenciós készüléket kell viselni, hogy a fogak megtartsák az új helyzetüket. A retenciós időszak változó, de általában több hónapig, vagy akár évekig is szükséges a készülék viselése, hogy tartós eredményt érjünk el.
rólunk mondták
Kiemelt ajánlatunk
Clearcorrect láthatatlan fogszabályozás most 42.000Ft jóváírással!
Az állapotfelmérés és a röntgenfelvétel költségét most jóváírjuk összesen 42.000Ft értékben Clearcorrect fogszabályozás igénybevétele esetén.