Blog

Fogászati góckutatás

2022. augusztus 30.


A fogászati problémák számos egyéb egészségügyi területre is kihathatnak, így egy idejében elvégzett fogászati góckutatás áttörő lehet komoly tünetek és panaszok megszüntetése érdekében. Szerencsére a probléma ma már könnyedén kezelhető, azonban ehhez az kell, hogy időben észlelve legyen a probléma!

Mi az a fogászati góc?

A fogászati góc a szájüregben vagy az állkapocs csontállományában jöhet létre. Ez egy már hosszú ideje jelenlévő, betokozódott, krónikus gyulladás, amely a páciens egész szervezetére negatív hatással lehet. Ez a terület sajnos tele van baktériumokkal és egy idő után ezek a gócból a véráramba is. Így alakulhatnak ki a szervezet másik pontján újabb gyulladások, amelyek gyakran fájdalommal is járnak, miközben a problémát kiváltó terület legtöbbször tünetmentes.

Mitől alakulhat ki fogászati góc?

A fogászati góc kialakulását számos probléma kiválthatja. Ezek közé tartozik például a fogínygyulladás, a fogágybetegség, vagy az az elő nem tört bölcsességfog. De kiválhatja mozgó, gyulladt vagy lyukas fog is, fogciszta, illetve akár egy rosszul gyökérkezelt fog is.

Milyen tünetek jelentkezhetnek?

Mivel az elsődleges góc általában tünetmentes, leghamarabb a másodlagos gyulladás tünetei észlelhetőek a páciensek számára. Sokszor azért nem egyértelmű, hogy fogászati probléma áll bizonyos panaszok hátterében, mert ezek a tünetek akár önmagukban is megjelenhetnek. Mégis, ha a páciens a következő tüneteket tapasztalja érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy gócos fog okozhatja-e a panaszokat.

  • fáradékonyság vagy alvászavar
  • tartós fejfájás
  • hosszú ideje fennálló felső légúti megbetegedés
  • allergiás panaszok vagy bőrkiütések
  • hajhullás és kopaszodás
  • különböző ízületi gyulladások
  • szemgyulladás

 

Mi a fogászati góckutatás menete?

A fogászati góckutatás első lépése a szájüreg vizsgálata. Ebbe beletartozik egy teljes állapotfelmérés, illetve a nyirokcsomók, a nyelv és a nyálkahártya vizsgálata.

Ezt követően kerülhet sor a fogbél és fogidegek működésének tesztelésére. Ennek a lépésnek köszönhetően kiszűrhetőek az egészségesnek tűnő, de valójában elhalt fogak feltására.

Mindezek után sor kerülhet a digitális panoráma röntgenre, illetve a fogászati CT vizsgálatra. Ezek által a szakember kellő képet kaphat a teljes szájüreg állapotáról, illetve a nehezen azonosítható fogászati gócok is láthatóvá válhatnak.

A probléma feltárását követően kezdhető meg a fogászati góc kezelése, amely történhet szájsebészeti kezeléssel, parodontológiai kezeléssel, illetve különböző fogpótló módszerekkel is.

DENTYS FOGÁSZATI RENDELŐ

FOGLALJON IDŐPONTOT MOST! >> FOGLALÁS <<

DENTYS FOGÁSZAT GYŐR